Recenzja książki „Mitologia nordycka” autorstwa Neila Gaimana

Witajcie dzisiaj chciałbym wam przedstawić i wprowadzić w cudowny świat mitologii Nordyckiej, którą poznacie w książce „Mitologia nordycka” autorstwa Neila Gaimana.

O czym opowiada książka „Mitologia nordycka” od Neila Gaimana?

Książka w bardzo prosty i przystępny sposób wprowadza nas w świat podań i mitów starożytnych ludów północy. W książce znajdziemy kilka bardzo dobrze opisanych mitów.

Zaczynając od stworzenia świata aż po Ragnarok zgubę bogów. Jeśli kiedyś marzyliście o przeżyciu przygód wielkiego Boga piorunów dzierżącego legendarny Mjolnir jeśli zastanawialiście się jak według starożytnych ludów północy został stworzony świat i jaki będzie jego koniec ta książka jest dla was. Będziecie wstanie wcielić się i przeżyć niezwykłe przygody, które autor książki przygotował tak aby nawet dla młodego odbiorcy były ciekawe i zrozumiałe. Niestety wiele mitów i podań zagineło, lecz te, które przetrwały do dziś znajdują się w tej książce. Są to opowieści idealne do opowiadania przy ognisku w chłodny, mroźny wieczór.

Recenzja „Mitologii nordyckiej”

Moim zdaniem książka jest warta przeczytania nie tylko ze względu rozrywkowych, ale i historycznych. Mamy w niej możliwość poznania historii w jakie kiedyś wierzyli nasi przodkowie z dalekiej północy. A jeśli odpowiednio się wczujemy możemy niemal usłyszeć szept przeszłości i dawnych czasów. Jest mi również mocno przykro że mitologia Nordycka nie jest poruszona w obecnej podstawie programowej.

Jest to moim zdaniem błąd bo z tej właśnie mitologii czerpało później wielu kultowych zagranicznych twórców takich jak sam J.R.R Tolkien, który nie raz brał inspiracji z starożytnych Nordyckich podać i legend.