„Hobbit, czyli tam i z powrotem” – książka, która podbiła cały świat.

Witajcie dzisiaj chciałbym wam opowiedzieć o jednej z najbardziej kultowych powieści fantasy wszechczasów. Mówimy tutaj o książce „Hobbit, czyli tam i z powrotem” autorstwa J.R.R Tolkiena genialnego angielskiego pisarza.

O czym opowiada książka Hobbit?

Książka opowiada o przygodzie młodego niziołka Bilba Baginsa, który niespodziewanie został wplątany do wielkiej wyprawy odzyskania samotnej góry z rąk Smauga. Grupa krasnoludów – kompania Thorina do której przyłączył się Bilbo będzie stawiać czoła wielu trudnościom jednak ostatecznie zwycięży miłość, przyjaźń i oddanie towarzyszom. Książka porusza wiele ciekawych tematów takich jak przyjaźń, zdrada, chciwość i rządza władzy, która jest wstanie zniszczyć od środka praktycznie każdego. Tolkien w swoich książkach wykreował zupełnie inny od wszystkich piękny świat zamieszkany przez różne plemiona ludzi, elfów, krasnoludów, czy orków. W książce tej przebędziemy długą drogę poznając najróżniejsze miejsca, plemiona i wręcz mityczne stworzenia. A zło, choć potężne nie jest tutaj wstanie wygrać z mocą przyjaźni i oddania towarzyszom.

Opinia o książce „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Jest to idealny i chyba pierwszy przykład literatury fantasy jaki się pojawił i podbił świat. Książka ta nadaje się chyba dla większości grup wiekowych, uczy młodych ludzi przyjaźni, oddanie rodzinie i tego jak kierować się w swoim życiu dobrem innych ludzi, czy stworzeń. Tolkien wykreował piękny świat, który z czasem stał się oddzielną mitologią. Warto chociaż spróbować się nią zainteresować bo jest nas w stanie dużo nauczyć, wskazać drogę w naszym życiu. Jak sam wskazuje autor wiele inspiracji i motywów pochodzi z przeżyć i życia pisarza.