Recenzja książki “Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta” Anita Głowińska

Przygotowania do kolacji wigilijnej, i przygotowanie wszystkiego, aby przywitać specjalnego gościa, jakim jest Święty Mikołaj, nie należą do najłatwiejszych, i nie zawsze idą zgodnie z planem, ale zawsze można próbować wyjść z każdej sytuacji, na prosto.

Słów kilka o książce

“Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta” Anity Głowińskiej (więcej informacji o autorce znajdziemy na stronie Poet.pl) to dość niebanalna książeczka dla dzieci, ponieważ oprócz ilustracji, i treści, zawiera dodatkowe 45 okienek, a w każdym z nich, znajdują się ciekawostki i informacje na temat Świąt Bożego Narodzenia, takie jak ubieranie Choinki, czy pieczenie pierniczków. Dzięki takiemu pomysłowi dzieci częściej będą mogli sięgać po te pozycje, a 45 okienek umili im czas podczas czytania książeczki.

W tym wydaniu “Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta” młody czytelnik wraz z bohaterami będzie przygotowywał się do Świąt, i na przyjście Mikołaja, czyli na najważniejszego gościa Bożonarodzeniowego. Poza tym, dzieci wraz z Kicią Kocią oraz Nunusiem poznawać wigilijne tradycje, obyczaje, dania i potrawy, będą wraz z książkowymi bohaterami wspólnie się bawić, poszerzać swoją wiedzę, i rozwijać. W książeczce “Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta” znajdują się historie Kici Koci i Nunusia. Czytelniki pomoże między innymi Nunusiowi odnaleźć ulubionego szczurka, poznać zwierzęta, które mieszkają w lesie, a także pomogą bohaterom odszukać zaginioną walizkę.

Pozostałe książki w podobnej tematyce

Warto też wspomnieć o innych książeczkach dla dzieci, które przedstawiają święta i zimę, również od tej samej autorki- Anety Głowińskiej, są to “Kici Kocia i Nunuś. Czekamy na święta”, oraz “Kicia Kocia i Nunuś. Jaka piękna zima”. Anita Głowińska zadbała również o te dzieci, które dopiero uczą się czytać, i wchodzą do świata książek, dlatego z myślą o nich powstały książeczki, które są twarde i kartonowe, i przedstawiają Kicię Kocię i Nunusia podczas nowych przygód i uczą się czegoś nowego.

Dzięki książkom Anety Głowińskiej dzieci lepiej poznają otaczający ich świat, i uczą się takich zagadnień jak empatia, przyjaźni, czy rodzina.