Komercyjna aranżacja wnętrz to dziedzina, w której spełnia się wiele kreatywnych osób. Zawód architekta pozwala na tworzenie niezliczonych kompozycji, których elementy tworzą spójną i funkcjonalną całość. Jak zdobyć wiedzę i wykształcenie w tym kierunku? Rozwiązaniem są studia podyplomowe.
Dla kogo?
Dobry architekt to taki, którego projekty są praktyczne i charakteryzują się wysoką estetyką. Kierunek projektowanie wnętrz studia zawiera zróżnicowany program zajęć, który pozwoli zdobyć szczegółową wiedzę techniczną i poznać narzędzia niezbędne w codziennej pracy projektanta wnętrz.
Studia podyplomowe dedykowane są osobom, które pragną poszerzyć dotychczasowe kompetencje w zakresie dekoracji wnętrz, a także tym, których stanowisko związane jest z branżą nieruchomości i home staging’iem. Rozpoczęcie studiów jest także dobrą decyzją dla osób, które chcą samodzielnie zaaranżować swoją domową przestrzeń lub uczestniczyć w komercyjnych projektach.
Poznaj atuty kierunku
Projektowanie wnętrz to studia, które pozwolą osiągnąć zawodowe spełnienie i dają niewątpliwą satysfakcję. Kierunek jest częścią oferty Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. To kurs trwający dwa semestry, który wyróżnia się bogatym i zróżnicowanym planem. Zajęcia prowadzone są przez ekspertów i doświadczonych praktyków z branży architektury, którzy zapoznają słuchaczy nie tylko z metodami wypełniania przestrzeni formą, kolorem i światłem, ale i przedstawią współczesne trendy w kompozycjach roślinnych i inteligentnych technologiach.
Partnerem strategicznym kierunku jest ELLE Decoration – luksusowy magazyn poświęcony aranżacji wnętrz komercyjnych promujący nowoczesny design. Słuchacze będą mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach z redaktor naczelną, a także przygotowania pracy, która zostanie oceniona przez pracowników redakcji.
Home design – plan studiów
Niespełna 200 godzin zajęć prowadzonych przez najlepszych wykładowców oznacza nie tylko różnorodność, ale i możliwość pochylenia się nad wieloma aspektami branży. Słuchacze dowiedzą się, czym jest funkcjonalność, jak poprawnie łączyć i redukować poszczególne funkcje, poznają zasady projektowania każdego pomieszczenia z wykorzystaniem najpopularniejszych kierunków stylistycznych. Dużą część programu zajmuje praca w programach graficznych, które pomogą opanować podstawy kompozycji podczas tworzenia rysunków architektoniczno-budowlanych.
Sporo miejsca poświęcono też aspektom psychologicznym w tworzeniu przestrzeni, oświetleniu i metamorfozie mebli. Nie zabraknie też zagadnień dotyczących fotografii, sztuki prezentacji, a także zajęć traktujących o marketingu, prawie i prowadzeniu działalności biznesowej.
Czy warto iść na kierunkowe studia podyplomowe?
Projektowanie wnętrz to kierunek, który uwrażliwia na estetykę, bryłę i łączenie kolorów, wyposaża słuchacza w solidną dawkę wiedzy i dedykowane umiejętności. To znakomite rozwiązanie dla osób, które chcą pewnym krokiem wejść w branżę architektoniczną i osiągnąć wysoką pozycję zawodową w prestiżowej dziedzinie.